pátek, srpna 03, 2007

À Meia-Noite Levarei Sua Alma

José Monica Marins je ve světě horroru pojem, který řada znalých fanoušků skloňuje společně například s takovým Paulem Naschym. Bohužel, v našich končinách je naprosto neznámým, respektive byl až do letošního roku, kdy se jej pokusil zpropagovat na FF a posléze i na LFS Martin Jiroušek. Bohužel, v řadě případů to bylo házení perel sviním, stačí se jen podívat na hodnocení Marinsova prvního horroru. Ale co už, že to nepochopili teenageři, kteří neumí ani pořádně vypít pivo, může být nám, ostříleným harcovníkům, u prdele. Takže jaký že ten první brazilský horror, s anglickým názvem At Midnight I'll Take Your Soul, vůbec je?


Vynikající! Na Brazílii roku 1964 překvapuje především silným antikřesťanským laděním v první půlce. Skvělá je například scéna, ve které hlavní hrdina, hrobník Zé do Ciaxao alias Coffin Joe v podání samotného Marinse pozroduje velkopáteční procesí věřících, pojídá při tom pečené jehně a šklebí se na kněze. Hlavní postava vlastně prakticky vůbec nesleze z obrazovky a je to jen dobře, ve chvíli kdy svým charismatem a šíleným výkonem nestrhává veškerou pozornost vyplouvají na povrch neduhy filmu od slabých herců přes papundeklové kulisy až po slaboučký příběh. Ten vypráví víceméně pouze o tom, jak Coffin Joe zatouží po nové ženě, který by mu konečně dala potomka a tak se musí zbavit všech osob stojících jeho plánu v cestě. Ale o příběh tady opravdu nejde. tenhle film je kus horrorové historie, který by neměl pravověrnému fanouškovi dlouho utíkat. Uvidíme, jaké budou další díly...

4 komentáře:

Kordus řekl(a)...

Druhý díl je lepší, těš se! :)

Marek S. řekl(a)...

A třetí díl (neoficiální) je nejlepší, i když tenhle názor sdíl´m snad já a dalši dva lidi na ČSFD. :-)

Marek S. řekl(a)...

Trochu si udělám propagaci, ale týká se to Marinse - na svém blogu jsem napsal obsáhlý (snad nejobsáhlejší, jaký je na internetu k sehnání) profil José Mojicy Marinse: zde je první část - http://hobituvblog.blogspot.com/2007/08/jos-mojica-marins-ateista-dky-bohu-st-i.html, zde zase druhá - http://hobituvblog.blogspot.com/2007/08/jos-mojica-marins-ateista-dky-bohu-st.html.

Anonymní řekl(a)...

Jsem tu dlouho nebyl, ale jak vidim kvalita sla nahoru. Jen tak dal Obitusi!