pátek, června 09, 2006

Komodo vs. Cobra

"Zábavná megasračka" tak nějak ohodnotil Jirka Zídek v březnovém Magu nejen Pterodactyla, ale právě i Komodo vs. Cobra. No a jelikož ptakoještěry jsem si před nedávnem parádně užil risknul jsem včera i ten druhý kousek. Hned na úvod musím říct, že to bohužel taková sranda nebyla, ale pořád se dá na filmu najít hafo dobrých momentů, takže za zhlédnutí určitě stojí.


Jim Wynorski (btw nemáte někdo jeho Hart to Die?) s nástupem digitální techniky nezahořkl, rychle se rozkoukal a dál pokračuje v chrlení zábavných béček. Na Varana vs. Kobru (jak zní český název) měl evidentně malý rozpočet a ještě z něj zřejmě většinu utratil za letenky na Hawaj. Naštěstí udělat na počítači ještěrku a plácnout ji do obrazu už dnes tolik nestojí. Sice jsou pak triky na ještě horší úrovni než u vzpomínaného Pterodaktyla, ale to odradí leda chudáky, co si neumí filmy užívat.


Bohužel oproti Pterodactylovi nejsou horší jen triky, ale nudnější je i scénář a herci jsou až trestuhodně nevýrazní. Veterán Michael Paré se snaží a když střílí ze dvou pistolí na dvacetimetrového varana a mluví přitom s dalšími hrdiny je to skoro stejný výkon jako v případě Coolia, naneštěstí ostatní se filmem jen mátožne proplétají. A co hůř, ani jedno ňadro! To je myslím, vzhledem k filmografii velkého Jima, poměrně výrazný nedostatek, přitom materiálu je tam dost. Například Glori-Anne Gilbert má za sebou tak slibně znějící tituly jako Killer Sex Queens from Cyberspace nebo The Witches of Breastwick, ta se za bradavky určitě nestydí. Naštěstí lehce nadprůměrný pocit z filmu zachraňuje několik šílených scén, jimž jasně vévodí obří zmutované pijavice a rozhovory jako:


- "Bohužel, kapitáne,džungle je simbiotická (!!). Komáři, hmyz, a jak se zdá dokonce
i pijavice, které se na ty obry přisály,mohla změněná DNA ovlivnit.
- Takže každý živočich,který s obry přišel do styku,mohl taky takhle narůst?
- Pijavice jsou toho důkazem.
- Jak dlouho to trvá?
- No, varan a kobra dostávali dávky přímo do těla a trvalo pár týdnů, než takhle narostli. Sekundární vystavení látce bude o něco nižší, ale míra nákazy může být exponenciální.
- Takže nakonec bude mít všechno živé na tomhle ostrově mamutí velikost.
- Pokud jejich DNA přijme tuhle látku, tak ano.
- Takže si toho lokne racek nebo ryba a roznese to po celém světě?
- A to je právě důvod, proč armáda nebude váhat a zničí celý ostrov.
- Možná už je na to pozdě.
- Doktorko? Je možné, že jsem taky nakažený?
- Je to možné. Zatím těžko říct.
- Může to mít stejný účinek i na lidi?
- Nevím.
- Kurva!
- Ryane, když tam ta helikoptéra nebude, třeba bys nás mohl vzít do ruky a odnést nás na Bora Bora."

Žádné komentáře: